top of page
  • תמונת הסופר/תסיון אשל

ארץ הצאר המתוקה עונה 01 פרק 01

עודכן: 5 באפר׳


צלף של אהבה : בת הים הקטנה
בעיר נמל יפה…

ישנן מספר משפחות בעלות מעמד גבוה "האצולה", שהן גרות על הגבעות, שאר פשוטי העם גרים סמוך לנמל.

כמעט כל ערב…נער יפה תואר בן עשירים המכונה "הנסיך", היה יוצא מבית הוריו עם אופנועו להסתובב בעיר.

הוא היה מחנה את האופנוע סמוך לנמל, משם היה ממשיך בהליכה רגלית, ואהב להסתובב בשווקים.


יום אחד, כאשר הסתובב בשווקים בנמל, הוא נתקל במרצפת בולטת, נפל ונחבל .לאחר הנפילה ,הוא פתח את עיניו והרים מעט את ראשו .לנגד עיניו עמדה נערה יפיפייה, היא הושיטה לו את ידה והוא קיבל בענווה את עזרתה וקם על רגליו. היפיפייה שעזרה לו לקום, היא בתו של יורד הים.

כל הרוכלים והמוכרים בשווקים היו מכנים אותה - בת הים הקטנה.

היא הושיבה אותו על אחד הארגזים, טיפלה בפצעיו הפתוחים בכדי שלא יהיה לו זיהום.


היא טיפלה בו בעזרת צמח הצלף הקוצני, אז היה מקובל להשתמש בו ברפואה העממית. היא הרימה את מבטה אליו, חייכה ואמרה "זה יהיה בסדר" ,שמה את החבישה ולא הבינה שאת ליבו היא כבשה. הנסיך שאל "מה זה הצמח הזה ?יי, בת הים הקטנה ענתה "זה צלף של אהבה" ואליו שוב חייכה. הוא חש את חיוכה כאור חמה המלטף את פניו, חיוכים נפגשו שוב ושוב, והם דיברו על דברים מצחיקים ויפים.


כך עבר הזמן …מידי כל ערב בשעות בין ערביים הם היו נפגשים בסתר, תוך זמן קצר הם גילו ביחד…את הליטוף הראשון, החיבוק הראשון וכמובן שגם הנשיקה הראשונה. כל כך מאוהבים, מסתתרים בתוך האנגר של רשתות, ציוד וכלים. בקסם טעם הדבש של אהבה הראשונה הם נשבו, כך עברו ערבים והם מצאו מקומות מסתור שונים. ערב אחד שהם שוב נפגשו, רגע לפני שהם מבטאים את אהבתם היא סיפרה לו שהיא נושאת את ילדו ברחמה. הנסיך בן העשירים שמח וליבו היה בשמים, כרע ברך והציע לה נישואין, היא ענתה "כן..." בהתרגשות, הוא הוריד מאצבעו את טבעת חותם משפחתו ושם על אצבעה .


למחרת ניגש להוריו וסיפר להם שצלף של אהבה, מר קופידון בכבודו ובעצמו הכיר לו את האחת. 

ו …שהיא בהריון ממנו והם רוצים להתחתן...המכובדים האצילים לא קבלו את רצון בנם, הם דרשו ממנו שייקח את אהובתו לבצע הפלה. הסבירו לו שהם מפחדים שחייו והמוניטין של המשפחה ייהרסו, הרי שהוא ואהובתו לא מאותו מעמד, והם לא יתנו לזה לקרות.

אביו חש את החרפה. ונתן הוראה חד משמעית לסיים את הפרשה, ואף איים שאם היא לא עושה הפלה, הנסיך ינושל מהמשפחה ובכל מה שמשתמע מזה.


אך ליבו של הנסיך רטט בעוצמה והוא יצא בסערה מבית הוריו, לקח את אופנועו ונסע אל הנמל, לראות את אהובתו בת הים .מתנחמים בחיבוק ודמעות והם מחליטים  לברוח ביחד אל העיר הזרה, בשביל למצוא התחלה חדשה.בהחלטה רגשית וספונטנית של רגע, וללא פרידה מאף אחד, הם עלו על האופנוע ונסעו הרחק. הפחדים והחששות התחלפו להתרגשות, עצרו בדרך לתדלק ולאכול, והמשיכו בנסיעתם לחייהם החדשים.

הם הגיעו לעיר הזרה. החלו להסתובב בכדי למצוא מקום שבו יוכלו להתארגן ולנוח, לא שמו לב,

שמחוג הדלק באופנוע נמצא במצב ריק .הם עצרו וירדו מהאופנוע, השאירו אותו בצד הרחוב, הנסיך אמר לבת הים "יותר מאוחר נחזור עם דלק, כרגע בואי נלך למצוא אוכל ומקום לנוח".

הלכו לא מעט והתיישבו תחת עץ גדול בפארק, אכלו סנדוויץ' שקנו בסופר, ראו עוד זוגות ובודדים שנחים וישנים מתחת לעצים .בהשראת הזרים הם החליטו לישון ולעביר את הלילה תחת העץ הנדיב.

הלילה עבר עם רוח מלטפת ונעימה, השמש החלה לזרוח והבוקר הפציעה, הם קמו לאט ועם חיוך.


החיוך נמחק...כשהם גילו שכייסו אותם בלילה. נשארו ללא ארנקים וגם בלי כסף, נגנבו התכשיטים וגם טבעת החותם נלקחה, הם החליטו להמשיך ולהסתובב בעיר.  הנסיך ניסה להרגיע את בת הים ובחיוך של מבוכה אמר לה "יהיה בסדר, אנחנו נסתדר", בת הים חייכה אליו וענתה בתחושת תקווה  "כן…".הם ראו שני הומלסים אחד ישן ואחד ער, הם פנו להומלס הער ושאלו אותו“ סליחה היכן הבנק הקרוב?". והוא הצביע אל הכיוון, הם נפרדו ממנו והלכו. וההומלס לאחר כמה דקות התלבט עם עצמו והעיר את זה שישן ומיהר לשאול אותו“ באיזה כיוון הבנק הקרוב?”. זה שהתעורר הרגע מצביע לכיוון השני, “אופס...”  השיב ההומלס בעל השאלה שמיהר להיכנס למצב שינה.


הנסיך ובת הים הקטנה, עברו רחוב ועוד רחוב, וכך החלו להבין שאיבדו את התמצאות במרחב, הם המשיכו בכיוון שהומלס "טוב הלב" הראה להם. הם לא שמו לב והרחובות נהיו יותר ויותר שקטים, הם לא הבינו שהם נכנסו לאזור שבו מתחוללים קרבות של כנופיות.

רעש הירי הגיע חזק ובפתאומיות! הם רצו בבהלה בין הבתים בכדי למצוא מחסה ומסתור.

הם הסתתרו מאחורי קיר בטון בתוך בניין בפינת הרחוב, בת הים ישבה על הרצפה והניחה את כף ידה על בטנה והסתכלה על אהוב ליבה. הנסיך הסתכל עליה בחזרה והעלה מבט מודאג על פניו, לאחר זמן מה הייתה הפסקה ברעש הירי, גם מפלס החרדה ירד מעט, הם התחילו לחשוב על….איך לצאת מאזור הזה.


הרעב החל להציק  ,הם החלו לעבור חרישית מבניין לבניין. אספו קצת שאריות מארוחות של הכנופיות, שהיו זרוקות, בין הבניינים הנטושים. הנסיך ובת הים החליטו שהם ינסו לחלץ דרכם מאזור הקרבות, לחזור כמה שיותר מהר אל הפארק, שם לפחות הם ירגישו יותר בטוחים. בכדי להגיע בחזרה אל הפארק, הם עברו דרך הבניינים ממחסה למסתור.

אבל הבעיה העיקרית,  שהם היו צריכים לחצות את הרחוב שבו יש את עיקר הקרבות. הנסיך חייך אל אהובתו בת הים ואמר" עוד מאמץ אחד אהובתי ואנחנו בטוחים, ברגע שיהיה שקט נחצה במהירות את הרחוב הזה ונחזור לפארק".


לקראת סוף הרחוב, על בניין צופה, היה צלף מכנופיית צוות 40,  הצלף קיבל את הפקודה בקשר. "קופידון..., כאן באבא , יש לחסל כל תנועה לא מזוהה". הצלף קופידון אישר את הפקודה בקשר. הוא הכניס מחסנית לרובה וביצע דריכה, נכנס למצב וסרק את ציר התנועה ברחוב.


קופידון ראה תנועה בקצה הרחוב, הזיז את צלב כוונת הטלסקופ מעל לראשם. העביר את הכפתור ברובה ממצב נצור לבודדת, נתן ירייה ראשונה באוויר –  אזהרה. הנסיך ובת הים לרגע עצרו וניסו להבין מהקורה, קופידון כיוון את הצלב בדיוק רב, סחט את ההדק והירייה השנייה נשמעה . בת הים הקטנה צנחה, ראשה וגופה מוטלים קדימה ודמה ניגר על המדרכה. בשל המראה הקשה, הנסיך היה בשוק וקפא על מקומו. קופידון ביצע חידוש קשר וסחיטת הדק, הירייה השלישית נשמעה....ראשו של הנסיך התיז דם והוא צנח על המדרכה, מוטל מת ליד אהובתו.


צלף של אהבה …שלח את זוג האוהבים לעולם האגדות, זה היה סיפורה של בת הים הקטנה שהתאהבה בנסיך בן למשפחת האצולה .

פספוסים על הסט


בת הים הקטנה לקראת סוף הרחוב, על בניין צופה, יש צלף מכנופיית צוות 40,   הצלף קופידון

“די נמאס לי . . . “, זורק את הנשק ויורד במדרגות וצועק "כבר שעתיים אני יושב כאן בחום, מזיע וגם בלי מים " .הנסיך צועק לו ממקום מסתור" חכה . . . אתה צריך להרוג אותנו . . . " ,באבא צועק בקשר "כולה טייק אחד מאתה עושה עניין ! ",הצלף קופידון כבר הגיע למטה לרחוב ושם מקבל שתייה וגם מטופל ע"י צוות ההפקה .


33 צפיות0 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page